Home arrow Blog
Sunday, 15 September 2019
نامه های رسیده PDF Print E-mail

Written by faraz, on 19-02-2012 23:20

Views : 3379    

Favoured : 783

Published in : post, Daily Post


با سلام

رایا نامه زیر به منظور دادخواهی و پیگیری حقوق حقه جمعی از مهندسین و طراحان کشور برای برخی از رسانه ها و نیز مبادی ذیربط ارسال گردیده بود که متاسفانه با گذشت مدت ده روز پیگیریهای لازمه اتفاق نیفتاد ظاهراً علاوه بر کم لطفی مسولان مربوطه، برخی رسانه ها نیز علاقه ای به احقاق حق و یا دست کم طرح موضوع نداشته است به هر تقدیر با این باور که این موضوع دارای اهمیت است و نباید حقوق مهندسین و طراحان به این طریق پایمال شود و نیز با این باور که اصحاب رسانه تنها امید این جمع فرهیخته و حنجره ایشان است،

مجدداً نامه فوق به حضور تقدیم می گردد تا در موقعیت مناسب انتشار یابد.

با تشکر و احترام

با سلام و احترام

در تاریخ قریب به یک سال پیش از این، سازمان همیاری شهرداری های استان زنجان طی اطلاعیه ای ( که در لینک زیر مشخص است) مجموعه تفریحی ورزشی گاوازنگ را به مسابقه معماری گذاشت.

متن آگهی به شرح زیر بود:

http://hamyarizanjan.com/fa/NewsDetails.aspx?NewsId=32

سازمان همياري شهرداريهاي استان زنجان در نظر دارد طراحي مجموعه تفريحي فرهنگي ورزشي گاوازنگ به مساحت 500 هكتاررا به مسابقه بگذارد . لذا از كليه طراحان ، معماران و شهرسازان دعوت به عمل مي آيد.

علاقه مندان جهت كسب اطلاعات بيشترمی توانند تا تاريخ 25/11/89 به اين سازمان به نشاني زنجان- فلكه قائم - پلاك 246 شرکت عمرانی عماد اشراق زنجان - دبير خانه مسابقه (خانم مهندس شكري) مراجعه فرمايند .

صرفنظر از عدم تطابق بسیاری از موارد با مندرجات آیین نامه جامع برگزاری مسابقات طراحی معماری و شهرسازی ( مصوب 1381) این از جمله مشخص نبودن هیات داوران، مدیر مسابقه، و بسیاری موارد نظیر آن، و علیرغم گذشت قریب به ده ماه از تاریخ برگزاری مسابقه نه تنها نتایج مسابقه اعلام نگردیده است، و طبیعتاً جوایز مربوطه نیز پرداخت نشده است، که ،حتی پاسخ روشن و صریحی نیز از طرف برگزار کننده در خصوص نتایج آن اعلام نمی گردد.لازم به ذکر است پس از پیگیری بسیاراینجانب و جمعی از همکاران از مسولین برگزاری مسابقه در خصوص اعلام نتایج و بیان این موضوع که در صورت عدم اعلام ناگزیر از طرح موضوع در دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شکایت به مراجع ذیصلاح هستیم، در اقدامی بی برنامه و به سرعت چند ساعت پس از این تماس ها، برگزار کننده در تاریخ 24/7/1390 در سایت مسابقه اعلام کرد که نتایج

تا پایان همان ماه، یعنی ماه مهر اعلام خواهد شد.

لینک این خبر و شرح آن ذیلاً ارائه می گردد:

http://hamyarizanjan.com/fa/NewsDetails.aspx?NewsId=50

مسابقه طراحی مجموعه گاوازنگ

به اطلاع شرکت کنندگان محترم مسابقه طراحی مجموعه فرهنگی ورزشی تفریحی گاوازنگ می رساند طرحهای ارائه شده توسط کمیته داوری بررسی و نتیجه نهایی متعاقبا تا پایان ماه جاری اعلام خواهد گردید.

تاریخ انتشار : 1390/07/24 - 14:16

امروز 20/آذر/ 1390 است و هنوز آخرین اخبار همان است که دو ماه پیش بود.پیگیری ها بی نتیجه و بی پاسخ است و حتی مدیر مسابقه، که باید مطابق آیین نامه دادرس و مسول احقاق حق شرکت کننده باشد، معلوم نیست چه

کسی است و کجا باید به او تظلم و دادخواهی کرد، گرچه از ایشان به نام آقای دکتر نام می برند اما تا امروز دست کسی از دوستان شرکت کننده به دامان ایشان نرسیده است.این در حالی است که مدتی بود اخبار دیگری روی همان سایت اعلام شده بود به شرح آنکه برای ساختن مجموعه گاوازنگ مطابق نقشه های مشخصی بدنبال سرمایه گذار می گشتند. که پس از اعتراض به این محتوی بجهت شائبه استفاده از طرح های مسابقه بدون اعلام نتایج و اهدای جوایز از روی سایت حذف شد.

به هر حال با توجه به آنکه در سازمان همیاری شهرداری های استان زنجان هیچکس پاسخگو نیست ، و با توجه به سابقه پیگیری و دادرسی آن خبرگذاری محترم موضوع جهت تنویر افکار عمومی و بویژه مهندسین معمار، بالاخص آندسته از مهندسین و شرکتهای مهندسی که در مسابقات معماری با صرف زمان و هزینه بسیار، تجربیات خود را برای اعتلای عمران و فرهنگ کشور و تعالی کیفی فضا و زیستگاه به محک دیگر اساتید معماری می گذارند، موضوع اطلاع رسانی شد.

انشاءالله پیگیریهای شما موجب گردد موضوع بدون نیاز به مراجعه به مراجع قضایی و دادرسی با احقاق حقوق ذیحقان خاتمه یابد.موضوع جهت پیگیری همزمان به سازمان همیاری های زنجان نیز از طریق رونوشت همین رایانامه ارسال می گردد.

و نکته دردناک تر اینکه پس از پیگیری از موسسات مختلف و خبرگزاری های فعال و پیگیری موضوع توسط ایشان اساساً سایت سازمان همیاری های استان زنجان قریب یک هفته است که از کار افتاده است که این موضوع نیز در نوع خود جالب توجه و تعمق است.

شاید ساده تر بود اعلام می کردند به تعدادی طرح جهت اجرا بدون پرداخت هزینه طراحی نیازمندیم ! مطمئناً حتی با ذکر نام طراح و چه بسا صرفاً به جهت صداقتی که در این کار بود مهندسین بسیاری همکاری می کردند اما اینگونه شیطنت ها در شان یک سازمان عریض و طویل نیمه دولتی نیست.

مشخص نیست تا کی باید شاهد چنین نوع کلاهبرداری باشیم.

پ-ک

کارشناس ارشد مهندسی معماری

 


Last update : 14-05-2013 09:03

برگزیده ها Save to del.icio.us

Users' Comments  
 

Average user rating

 

No comment posted

commentmXcomment 1.0.4 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
< Prev   Next >