Home arrow blog arrow دسته گل ناداوری شیخ فرهاد احمدی
Thursday, 03 December 2020
دسته گل ناداوری شیخ فرهاد احمدی PDF Print E-mail

Written by faraz, on 12-11-2011 12:54

Views : 8337    

Favoured : 1086

Published in : post, Daily Post


از بس که موضوع مسابقات معماری و داوریاش لوس و نخ نما شده چه میشه کرد:

القصه:

مسابقه باغ بازار سبزوار که خاطرتان هست ، نفر اول اون مسابقه دنیا ناز ناظم و دانا احمدی بودند ، که همانجا شرکت کنندگان اعتراض کردند که دانا احمدی دختر یا پسر فرهاد احمدی هست و گروه تاثیرات بسیار از یکی از کارهای فرهاد احمدی گرفته است و شیخ افشار نادری هم که دست رد به سینه فرهاد جان نمی زند و قومیت و نسبیتی هم که در کار است نتیجه آن شد که دیدید ، حالا این را داشته باشید امروز نفرات برتر مسابقه سردر ورودی مشهد اعلام شد همانی که 120 هزار تومان هم ناقابل ورودی داشت از دست بر قضا هم فرهاد احمدی داور بود و از دست بر قضا اتفاقی هم گروه پسر یا دخترشان در مسابقه باغ بازار  یعنی دنیا ناز ناظم  نفراول مسابقه ورودی مشهد شدند و باز هم از اتفاقا هم شیره شان سروناز ناظم هم سوم شدند این وسط هم پیدا کنید پرتقال فروش رو ، این باند و باند بازی هم داستانی شده انشالا که این ها همه اش شایعه باشه ، ولی یک نفر امروز میگفت که موقعی هر کسی در هر جایی هست خودش رو صاحب اونجا میدونه ، از راننده تاکسی که روز بارونی حق خودش میدونه که سه برابر کرایه بگیره تا همین جهرمی و خاوری که ناقابل از بیت المال زدند به جیب یکی در کانادا و یکی نامه میدهد  دیگه چه انتظاری از فرهاد احمدی ها میشود داشت چه انتطاری از طیف به ظاهر روشنفکر معماری میشه داشت وقتی هر جایی که قدرت داشتند مثل همون راننده تاکسیه عمل کردند ، با تسلیت بسیار به بازندگان در نقش کاغذ دیواری مسابقه همان 370 نفر ناقابل که ثبت نام کردند و همان 130 نفر متوهم بزرگ شدن و خوشحال که کلی کار کردند و پروژه تحویل دادند.

 

ما هم که در پست های قبل داد زدیم که شرکت نکنید ولی کو گوش شنوا  توهم بزرگ شدن را کاریش نمی توان کرد ، مثال کسایی ه که میرن تو بانک صادرات حساب قرضالحسنه بار میکنند که جایزه بهشون بیوفته غافل از اینکه جایزه بزرگ حتی قرعه کشی نمیشه  برنده اشم حتا حساب نداره  ،  


Last update : 14-05-2013 09:03

برگزیده ها Save to del.icio.us

Users' Comments  
 

Average user rating

 

Display 10 of 10 comments

1. 11-12-2011 10:20

.
با سلام.مهندس جان امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشی.آدرس وبلاگ رو در هر2 وبلاگم لینک کردم.خوشحال میشم اگه یه سر به ما بزنید و من رو هم لینک کنید  
 
آموزش وانجام پروژهای معماری http:// vrayprojects.blogfa.com 
 
آموزش Vray در معماری http://vrayshop- amozesh.blogfa.com
, IP: 94.183.11.78
جعفر صیدی

2. 23-11-2011 12:33

http://mashhadtour.blogspot.com/
سلام به همه ی دوستان گرامی 
 
متاسفانه در کارهای مدیریتی اهداف پایه و راه و انگیزه درست رسیدن به آنها گم شده است. 
در همین مورد شمامی توانید ببینید که  
1 : درخواست پول از طراح بدترین نوع استفاده از ایده های شرکت کنندگان در اینگونه مسابقات است. اگر هدف این استکه طرح خوبی ارائه شود باید مشارکت بیشینه باشد که این کار جلو مشارکت طراحان خوب را می گیرد و نتیجه کار طرحی مانند طرح داخل میدان فلسطین مشهد می شود. این طرح یه یکی از مصیبت های بزرگ شهرداری در استقبال نکردن مخاطبین خاص و عام از آن بود. خرج میلیاردی صورت گرفت و نتیجه آن شد که همه شاهد آن هستند. 
2: در اینگونه مواقع باید شرایط تشویقی مناسبی گذاشت تا همه اشتیاقی برای شرکت داشته باشند. سخت نمودن شرایط کار سرانجام خوبی نخواهد داشت. 
3: باید پرسید شما یک طرح خوب می خواهید یا یپ پیمانکار معمار؟ اگر پیمانکار معمار می خواهید که ربط زیادی به طرح ندارد و اگر هدف اصلی طرح است که در این مرحله نیاز به مشارکت اجباری متخصص معماری نیست. 
4: درخواست می کنم تمام موارد و پیوست های فراخوان شرکت در مسابقه را بدقت بخوانید ، درخواهید یافت که چه کلاه بزرگی سر شرکت کنندگان و جه ظلمی به هنرمندانی که به خاطر این گزینه های دشوار و نامربوط قادر به شرکت در این مسابقه نبوده اند شده است. در آخر دود همه ی این نامدیریت ها به چشم ملتی می رود که در وسط معروفترین میدان شهرش ( میدان ملک آباد سابق و میدان فلستین جدید ) یک چارشاخ را علم می کنند م بعد قسم حضرت عباس می خوردند که این نماد شهری است و اون هشتا سوراخ هم یعنی هشتمین شمسه و ... که نماد بی سوادی بصری مدیران شهری شده است. بد بختی اینکه شهردار عزیزمان که من برای تلاش های زیادشان همیشه از این عزیز سپاسگذار هستم فرمودند مقصر هنرمندان هستند. باید بگویم جناب آقای مهندس پژمان ، عزیز برادر شرایط فراخوان ها همیشه بگونه ای بوده که هنرمندان را فراری می داده است بنا براین گناه به گردن مدیران محترم شهرداری استت که توانایی جذب هنرمندان را در اینگونه فراخوان ها نداشته اند.  
بلی و اینگونه است که یکی می آید و یکی می رود و فاتحه ی مملکتی خوانده می شود. 
به امید روزی که بیشتر برای سالم سازی کشور گرامیمان بکوشیم. 
محسن موسوی زاده
, IP: 85.214.149.43
محسن

3. 21-11-2011 14:23

ندارم
آقای مهندس جالبه بدونید من و خانم لیلا همکار هستیم و به دلیل مخالفت با نظرات و توهین های شما تصمیم گرفتیم نظر خودمونو بگیم و پشت یک کامپیوتر این کار رو کردیم اما این حقیقت روعوض نمی کنه البته این شاید به نظر طبیعی برسه که شما فقط بانظرات موافق خودتون خوشحال می شین.
, IP: 184.95.40.189
محمد

4. 16-11-2011 22:30

ندارم
hanuz karha dide nashodan chetor mitoonid ghezavat konid ama be nazar mirese karha har tor ke bashand baz ham hame mokhalef khahand bood!in mosabegheye aval nist ke in harfa dar moredesh zade mishe in khanum ham avalin kasi nist ke na adelane morede ghezavat gharar migire.man ashnai daghighi bahashun nadaram ama sal painie man boodan.yadame mano chand ta az bache ha hamishe sare tahvilhaye celaseson miraftim chon 3 nafar bodan ke kareshun hamishe khob bood va arzeshe didan dasht.jalebe bedonin ke khanume nazem hamishe nomreye avale celas mishod khaili por talash bood.man kareshuno nadidam nemitonam ghezavat konam ama ba shakhsati ke azashun mishnasam hatman in dafe ham nahayate talashesho karde ke aval shode man ke be onvane sal balaie ghadimesh eftekhar mikonam.
, IP: 109.162.228.127
amirhossein

5. 15-11-2011 23:46

!
آقای مهندس شما دم از اخلاق و انسانیت میزنید، از طرفی‌ شخصی‌ مثل مهندس احمدی، که حق استادی به گردن همگی‌ ما دارند را به دونه هیچ شناخت و مدرکی‌ محکوم می‌کنید، من برای یک ترم افتخار شاگردی ایشان را داشتم و با استناد به آشنایی که در طول همان یک ترم برای من میسر شد،‌شان ایشان رو به دور از چنین مساله‌ای میدانم. 
 
در مورد نحوه داوری و امتیاز داوران هنوز سندی منتشر نشده، اگر اکثریت داوران دنیاناز ناظم را برنده اعلام کرده باشند لکهٔ ننگ این بلاگ از سایت و شخصیت شما پاک نشدنیست، 
 
به داستان تاکسی و شب بارانی اشاره کرده بودید، باید از خودمان شروع کنیم...
, IP: 65.49.14.70
امیرعلی

6. 15-11-2011 20:04

.
بهتر است این سوال‌ها رو از طراح بکنید، اما حالا که نظر بنده را جویا شدید، گمان دارم ایشان استراتژی مناسبی را جهت احداث باغ بازار در بافت فرسوده بر گزیده، به این ترتیب که فضاهای مورد نیاز بازار رو به زیر زمین برده (که با توجه به آب و هوای سبزوار راهکار مناسبی برای ایجاد آستانه مطلوب به حساب میاید) تا از اغتشاش بیشتر بر سطح زمین جلوگیری کند، همچنین طراح در یکی‌ از شیت‌ها باغ را به صورت عرصه جهت کشت و کار همسایگان فرض کرده و این با مسائل معماری روز(معماری سبز) هم خوانی دارد. 
 
برگ برندهٔ این شرکت کنندگان این بود تا جلوتر از تقاضای کارفرمایان پیش بروند و به مرزهای مشخص شده بسنده نکنند. 
 
همینطور با احترام به تلاش دیگران، کیفیت معماری و فضا‌های ایجاد شده توسط طراحان را در سطحی متفاوت از سایرین یافتم. جالب اینجاست که در نهایت طرحی را به اجرا گذاشتند که با واقعیت‌های محل مذکور همخوانی ندارد، ولی‌ ما هیچ کدام نسبت به این موضوع واکنش نشان ندادیم. 
 
از طرف دیگر فراز در بلاگ خود از رابطهٔ کامران افشار نادری با فرهاد احمدی می‌نویسد، دو شخصی‌ که در جلسات معماری همواره رو در روی هم قرار می‌‌گیرند و جریان فکری متفاوتی رو دنبال میکنند... تحلیل ایشان از مساله کودکانه و نا رواست.
, IP: 92.61.191.14
Sahar

7. 15-11-2011 18:31

bikhial........info
خانم سحر، لازمه توجه شما رو یه با ردیگه به رتبه اول باغ بازار سبزوار جلب کنم وبه چندمورد از نکات برتری این پروژه اشاره داشته باشم: 
1-چرا در شهری مثل سبزوار و بافتی از شهر که نیاز به یه عنصر شاخص جهت ساماندهی بصری داره باید فضاهای "چال شده" خلق کرد 
2- نحوه سازماندهی گرافیکی پروژه چه کمکی به مفهوم 
باغ و بازار نموده 
3-و مهمتر از همه چرا قواعد بازی رو رعایت نشده و به هیچ کدوم از نیازهای اولیه مسابقه جواب داده نشده 
البته با مهر تایید زدن داورها برروی این کار به عنوان کار اول ، کلاس فکری اساتید معماری ما هم مشخص شد و آدمو یاد این جمله میندازه که 
"تو این مملکت همه چیزمان به همه چیزمان می اید"
, IP: 173.248.148.29
بی خیال

8. 15-11-2011 15:06

saharmemar@rocketmail.com
بهتر است سری به سایت مسابقه باغ بازار سبزوار بزنید، برتری کار دنیا ناز نظم و دانا احمدی در مقایسه با دیگر شرکت کنندگان به خوبی مشهود است. مطمئنم در مسابقهٔ سر در ورودی مشهد نیز کار لایقی ارائه داده‌اند، بهتر بود اگر به کار‌های ارائه شده دسترسی‌ داشتید آنها رو به نمایش می‌‌گذاشتید تا به روش علمی‌ مورد نقد و برسی‌ قرار گیرند. متاسفم که به راحتی چنین تهمت‌های بی‌ پایه‌ای رو نصیب شخصی‌ می‌کنید که تمام عمر خود رو صرف ارتقای سطح معماری کشورش کرده...
, IP: 92.61.191.14
sahar

9. 14-11-2011 20:12

bikhial........................info
چند وقت دیگه زمان ارسال و داوری ، مسابقه کتابخوانه و یه پارک تو اهوازه که بازم همین اقای احمدی اونجاهم داور هستند 
خدا به من وبقیه شرکت کنندگان رحمکنه- 
تو مسابقه سبزوار که شرکت کردم از نحوه داوریها خیلی غصه ام گرفت
, IP: 91.99.148.229
بی خیال

10. 12-11-2011 14:05

www.hybrid.blogfa.com
فراز جان 
خودت بهتر می دانی در دنیا قوانینی هست که اجازه شرکت به بستگان و یا نزدیکان داوران را نمی دهد و روی این مسئله حساس هستند. این برای آن است که احتمال تبانی به وجود نیاید. در این مسابقه آن طور که می گویی احتمال تبانی هست. اما نمی توان برای این تبانی قطعیت قائل شد و حکم صادر کرد. کاری که تو در این نوشته انجام داده ای. این بار کمی تند رفته ای رفیق. حکم از آن تو نیست
, IP: 64.71.142.198
محسن اکبرزاده

Display 10 of 10 comments

commentmXcomment 1.0.4 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 
< Prev   Next >